28
Sie

BezMiar Kobiecości czyli wyCZARuj siebie

7 września (piątek) w godzinach od 10 do 19 zapraszamy na spotkanie w kobiecym gronie.

Rozmawiać będziemy o zdrowym trybie życia, profilaktyce nowotworowej, własnym rozwoju, wsparciu w trudnych sytuacjach. Będzie można nieodpłatnie skorzystać z porad, konsultacji, wspólnie poćwiczyć i porozmawiać
z kobietami doświadczonymi przez nowotwór.

Swój udział zapowiedzieli specjaliści z zakresu onkopsychologii, ginekologii, psychodietetyki, fizjoterapii i inni.

Plan dnia:
10.00 -14.00 – warsztaty, konsultacje i panele dyskusyjne
- dla dziewcząt ze szkół średnich
16.00 -19.00 – panel dyskusyjny, warsztaty, wykłady, ćwiczenia
- dla wszystkich chętnych

Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Niebieski Motyl - Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Rakiem Jajnika. Tworzą je WSPANIAŁE kobiety, które chcą mówić o problemie, uświadamiać, dzielić się doświadczeniami i wspierać! Kilka z nich poznacie osobiście.

Z dumą informujemy, że Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznejobjęło swoim patronatem naszą minikonferencję.

Fantomy, na których będziemy mogły nauczyć się, przećwiczyć jak samodzielnie badać piersi zapewnią nam Amazonki Lublin. DZIĘKUJEMY!

 

Autor:admin
4
Cze

Czas na zmiany

Kierujemy nasze spotkanie do kobiet, które chciałyby zmienić swój styl życia, a w szczególności sposób odżywiania, ale nie wiedzą od czego zacząć. Czują się zagubione w gąszczu sprzecznych informacji jakie niosą za sobą trendy żywieniowe. Wielokrotnie próbowały już dokonać zmiany, ale skutkiem zawsze był powrót do starych nawyków.

Połączyłyśmy swoje siły, żeby zmotywować kobiety do zmiany i pokazać jak w niej wytrwać. Oprócz praktycznej wiedzy na temat zmiany stylu życia przekażemy również konkretne narzędzia, na których będziecie mogły pracować po opuszczeniu sali szkoleniowej.

————————————————————————————

PLAN SPOTKANIA:
Beata Nakonieczna – dietetyk
na czym polega właściwe odżywianie? (zgodnie z nauką, a nie panującą modą)

Edyta Daniluk – psycholog
sposoby na podjęcie kroków w kierunku zmiany stylu życia i przede wszystkim wytrwania w swoim postanowieniu

Sylwia Jagielska – wizażystka
triki makijażowe, dzięki którym będziecie mogły wyszczuplić, odświeżyć, rozpromienić twarz

————————————————————————————

PROWADZĄCE:

Edyta Daniluk
Z zawodu i z zamiłowania jestem psychologiem, trenerem, specjalistą psychodietetyki. Prowadzę szkolenia oraz warsztaty z zakresu komunikacji, asertywności, motywacji, wytrwałości i uporu, procesu zmiany. Pracę i życie rodzinne dopełniam sportem i dobrym jedzeniem.

Beata Nakonieczna
Posiadam stopień naukowy doktora nauk medycznych, dyplom z zakresu żywienia człowieka i dietetyki.
Wiedzę akademicką łączę z pasją promowania właściwej diety w stylu życia jako najważniejszego czynnika (bo w ponad 50%) wpływającego na stan zdrowia każdego z nas. Chcę dzielić się z Państwem swoją wiedzą z zakresu dietetyki, a w szczególności roli właściwego odżywiania w profilaktyce chorób cywilizacyjnych typu: otyłość, cukrzyca, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie, alergia i nietolerancja pokarmowa. W wielu przypadkach ww. chorób zastosowanie podanych zasad może zahamować rozwój choroby w ich pierwszej fazie.

Sylwia Jagielska
Od 15 lat pracuje jako wizażystka, trener zawodowy i wykładowca w szkołach i uczelniach kosmetologicznych. Mistrz w zawodzie Wizażysta-Stylista. Wybrana na kadencję 2015-2018 jako członek komisji egzaminującej w zawodzie wizażysta –stylista 514208 w Mazowieckiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Wielokrotna Mistrzyni Polskim m.in Mistrz Polski w Makijażu Profesjonalnym – LOOK 2009 Poznań , Mistrz Polski w Makijażu Profesjonalnym „Czarna Perła’’ Salon Jesień 2011 Warszawa. Laureatka Mistrzostw Świata w Dusseldorfie International Make-up Championship w 2012 r. Mistrzyni Polski Wizażystów na sezon jesień /zima 2014/2015 . 4 miejsce w Mistrzostwach Europy na Węgrzech w makijażu artystycznym 2016r . Wykonuję makijaże do pism kolorowych krajowych i zagranicznych, m.in. Hair Trendy, Kurier Fryzjerski, Nail Expert, Makeup Trendy, współpracuję z prasą lokalną – Kurier Lubelski, Telewizja Puławska , Telewizja Polska –TVP3 Lublin. Makijaże ślubne ukazały się w zagranicznym piśmie Makeup International oraz w 2016 roku powstała okładka dla amerykańskiego pisma ,,The Beauty Magazine”. Wykonuje również makijaże i stylizacje do sesji zdjęciowych oraz pracuję przy pokazach mody m.in. Fashion Philosophy Week czy Fashion Time-Modne Miasto i makijażach dla tancerzy- Współpraca z zespołem UDS Lublin. Prowadzi szkolenia wizażowe i maluje do sesji podwodnych. Członek Fundacji Rozwoju Makijażu Medycznego KAMUFLAŻ, Właścicielka salonu wizażowo-kosmetologicznego Atelier Art Makeup w Puławach.

Koszt: 45 zł / 3 godziny
Informacje i zapisy pod numerem: 508 168 586

Autor:admin
27
Kwi

Wykorzystanie produktów konopnych do wspomagania zdrowia

Zapraszamy na miniwarsztaty z wykorzystania produktów konopnych do wspomagania zdrowia.Puławy 26.04.2018 godz. 17.30 (czwartek)
Lublin 27.04.2018 godz 17 (piątek)

pt” Dlaczego konopie leczą – czym jest układ endokannabinoidowy i dlaczego wydaję się być istotny dla współczesnego człowieka ? ”

Na zajęciach m.in będą poruszone zagadnienia z zakresu:

1. pomyłki na rynku – olej z nasion kontra olejek z kwiatów, dlaczego warto na to zwrócić uwagę
2. różnica między konopiami indyjskimi a siewnymi – gdzie występuje THC , a gdzie CBD i w jakich ilościach. Jak i kiedy doszło do podziału w zawartości kannabinoidów ?
3. czym jest ekstrakt z kwiatów , co zawiera
4. czym jest CBD
5. dlaczego konopie mają właściwości prozdrowotne
6. czym jest i jak pracuje układ endokannabinoidowy
7. wykaz i omówienie chorób na jakie można zastosować ekstrakty
8. dawkowanie
9. rodzaje ekstrakcji i jakie preparaty można spotkać na rynku
10. czym jest zjawisko synergii – różnice w działaniu kannabinoidów solo , a w towarzystwie innych związków
11. przegląd i charakterystyka leków produkowanych obecnie przez farmację.
12. polecana literatura w języku polskim.
13. przegląd zapisów z PubMed.

Wykład poprowadzi:
Ewa Melania Gryt – jedna z pionierek biznesu konopnego w Polsce, kobieta z pasją. Skończyła krakowski Uniwersytet Rolniczy. Tematyką konopi włóknistych zajmuje się intensywnie od kilkunastu lat m.in. prowadzi badania nad różnorodnością zastosowań konopi. W latach 2012-2015 przeprowadziła ze swoim zespołem projekt badawczy współfinansowany ze środków unijnych gdzie została wybudowana linia technologiczna do bezodpadowej produkcji celulozy konopnej na cele papiernicze. Założyła pierwszy w Polsce sklep i hurtownię internetową www.dobrekonopie.pl, tylko z artykułami wytworzonym z konopi siewnych, proponując na początek produkty firm zachodnich. Założona spółka General Hemp Marketing pod brandem DobreKonopie.pl rozpoczęła produkcję własnych artykułów wytworzonych z konopi uprawianych i zbieranych przez firmę na terenie Polski.

Autor:admin