Seminarium inspirujące dla rodziców “Dorosły jak latarnia morska”

Seminarium inspirujące dla rodziców “Dorosły jak latarnia morska”

19 grudnia 2017 11:00-13:00
Podczas seminarium przyjrzymy się co jest pomiędzy znanym z doświadczenia wychowywaniem autorytarnym a powszechnym ostatnio wychowywaniem bezstresowym. Będziemy próbowali odpowiedzieć na pytanie się jak mądrze towarzyszyć dziecku w dorastaniu, nie powielając schematów, które sam pamiętasz ze swojego dzieciństwa jako raniące (np.:”dzieci i ryby głosu nie mają”).

Opowiem czym wg Jaspera Juula jest przewodnictwo rodzica, i w jaki sposób możliwe jest takie przewodnictwo rodzicielskie, które uwzględnia potrzeby dziecka, oraz nie narusza jego integralności a jednocześnie ma realny wpływ na życie dziecka.
Zastanowimy się czym jest rodzicielski autorytet, w jaki sposób go rozwinąć by służył nam i dzieciom.

W seminarium mogą wziąć udział zarówno rodzice jak i dziadkowie, nauczyciele oraz opiekunowie, którzy pragną budować z dziećmi relacje oparte na szacunku, zaufaniu, autentyczności i odpowiedzialnym przywództwie dorosłych.

Prowadząca: Marta Marks Filiżanka Empatii
Miejsce: Stary Młyn, Zielona 19, Puławy http://pci.info.pl/info/kontakt/
Koszt: 40zł/osoba, 60zł/para
Zapisy: doula.paulina.smialowska@gmail.com
Obowiązuje przedpłata.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>